pszczoły na kwiatku

Domowy ogród gotowy do montażu – nowy pomysł Ikea

Międzynarodowy dostawca mebli i dekoracji wnętrz, marka Ikea, w najbliżej przyszłości zamierza wprowadzić na rynek coś zupełnie nowego – Growroomy.

Growroomy

Growroomy mają być sferycznymi ogrodami, przystosowanymi do umieszczania ich w budynkach i lokalach zamkniętych. Inicjatorem i pomysłodawcą nowego projektu jest grupa Space10, wspierana przez markę Ikea.

Właściciele Growroomów będą mogli hodować w nich dowolne rośliny ozdobne, owoce, warzywa oraz zioła. Ma to zapewnić im stały dostęp do naturalnej i zdrowej żywności, mogącej wyżywić całą rodzinę czy większą grupę osób. Jedzenie będzie uprawiane lokalnie, w tradycyjny i prosty sposób. Grupa Space10 przekonuje, że ta innowacja zwiększy świadomość młodych osób na temat sposobu powstawania żywności.

Wielkość konstrukcji sięga aż 275 centymetrów. Ma ona składać się z 17. kawałków sklejki, które każdy zdoła połączyć w 17 krokach, posługując się śrubami i frezarką. W postawionym już Growroomie chętni będą mogli usiąść. Dzięki temu nawet mieszkańcy domów nieposiadających ogrodów będą mogli zawsze odpocząć w zielonym i naturalnym otoczeniu.

Choć projekt pierwszego Growroomu zaprezentowano już w 2016, dopiero teraz grupa Space10 opublikowała szczegółowe plany dotyczące jego samodzielnego montażu oraz konstrukcji. Dane dostępne są za darmo i każdy może je pobrać ze strony internetowej partnera marki Ikea. Niektórzy mieli już nawet okazję przetestować zieloną konstrukcję. Ukazano ją bowiem podczas imprezy Chart Art Fair, która odbyła się w Kopenhadze w 2016 r.

Więcej na https://ikea.today/green-dreams-growroom/