Para młoda

Sezon na śluby – jakie kwiaty wybrać?

Wybierając kwiaty na ślub, bierzemy pod uwagę ich wygląd i trwałość, ale także dostępność o danej porze roku. Jeżeli marzysz o pięknych dekoracjach, przygotowaliśmy dla Ciebie wiosenną i letnią listę wybranych gatunków kwiatów.

Zaplanuj budżet na kompozycje kwiatowe

Najpierw jednak zaplanuj budżet, aby stworzyć bogatą i ozdobną dekorację, która zachwyci. Wybór kwiatów na wesele to jeden z najważniejszych elementów – jak wybór zespołu, cateringu, sali czy tortu. Z wybranych kwiatów można ułożyć bukiety w najróżniejszych stylu, np. minimalistycznym, romantycznym itd.

Komponuj bukiet zgodnie z sezonem

Wiosenne bukiety mogą łączyć tulipany, frezję, bez, konwalię, szafirki i narcyzy, letnie to połączenie słoneczników, piwonii, irysów, goździków, róż, hortensji, dalii, gardenii, ostróżki i lawendy, a także różnych traw ozdobnych. Latem muszą to być kwiaty, które pozostaną piękne mimo wysokich temperatur – jak jaśmin, magnolia, bez itd. Jesienią układa się kompozycje z dalii i jarzębiny czy liści dębu, a nawet kasztanów. Warto też ozdabiać bukiety kolorem, który doda im wyrazistości.

Jakie bukiety zamawiać latem?

Popularne są też bukiety z róż – te należy zamawiać w lipcu i sierpniu, bo są najtańsze i można z nich przygotować wspaniałe aranżacje. Kompozycje z eustomy z kolei polecamy od czerwca do sierpnia, bo wtedy będzie rozgałęziona, a jej paleta barw budzi zachwyt. Dekoracje z gipsówki także zamawiaj w sierpniu i wrześniu – dostępna jest różowa i biała wersja, które można ze sobą łączyć.

Ewelina / Fot. Olessya