bukiet niebieskich kwiatów

Bukiety kwiatów – jak je tworzyć?

W życiu każdego człowieka jest wiele okazji do wręczenia pięknego bukietu kwiatów. Rosnące zainteresowanie florystyka sprawia, że wiele osób próbuje we własnym zakresie tworzyć kompozycje kwiatowe. Patrząc na prace różnych kwiaciarni można wybrać kilka ważnych zasad, które warto mieć na uwadze aby stworzyć atrakcyjny bukiet kwiatów.

1. Odpowiedni dobór kwiatów do pory roku

Tworząc bukiet warto dobierać gatunki, króre kwitną w danej porze roku. Niektóre gatunki kwiatów wyglądają lepiej o danej porze roku mimo że jak wiadomo człowiek jest w stanie wyhodować praktycznie każdy kwiat w warunkach zamkniętych.

bukiet niebieskich kwiatów

2. Używanie tylko kwiatów zawierających naturalne kolory

Należy unikać kwiatów sztucznie barwionych, ponieważ kolory te mocno wyróżniają się od reszty i trudno jest skomponować naruralnie wyglądający bukiet.

3. Używanie wyłącznie świeżych kwiatów

Dłuższa żywotność bukietu, jędrność roślin i lepszy wygląd to niezaprzeczalne atuty korzystania ze świeżych kwiatów.

4. Naturalne dodatki

Dodatki do bukietu powinny być naturalne. Im mniej plastiku tym lepiej. Jesli okoliczność wymaga użycia nienaturalnych dodatków należy wykorzystać ich jak najmniej, żeby tylko dyskretnie podbijały wygląd bukietu.

5. Konstrukcja

Zadbaj o trwałość konstrukcji. W przypadku średnich i dużych bukietów należy zadbać o trwałość konstrukcji żeby dotarła w całości do adresata i cieszyła oko przez długi czas.