kwiaty z bibuły

Kwiaty z bibułki – przygotuj samodzielnie

Wyjątkową dekoracją wnętrza będą kwiaty z bibuły, które można kupić na przykład w kwiaciarni, ale także wykonać samodzielnie – między innymi z dzieckiem. To proste zadanie dostarczy frajdy, a efekt zachwyci i ozdobi salon czy sypialnię.

Bukiet kwiatów z bibułki – prosty pomysł na dekorację 

Bukiet kwiatków to świetny pomysł na dekorację domu. Wykonane z bibuły mają swoje zalety – przede wszystkim są wytrzymałe, nie zwiędną i mogą zdobić wnętrze bardzo długo. Bibułka to w ogóle wdzięczny w pracy materiał. 

Może jednak zbierać się na nich kurz, dlatego trzeba je przecierać wilgotną szmatką z mikrofibry. Z kolei ozdoba z papieru jest efektowna, można ja wykonać samodzielnie zgodnie z własnym poczuciem stylu, a poza tym bardzo prosta w wykonaniu.

Jak zrobić kwiaty z papieru?

Dekoracje z bibuły są proste do wykonania, potrzebne są jedynie bibuła, nożyczki i klej. Ten prosty zestaw pozwoli stworzyć kompozycje o różnych barwach i dopasować je idealnie do wnętrza – m.in. romantycznej sypialni czy salonu w stylu glamour. Dekoracje z bibuły nie wymagają specjalnych umiejętności. Możesz też wykonać je ze swoją pociechą, spędzając twórczo czas. 

Bukiecik z bibułki krok po kroku

Pierwszy krok to wycinanie płatków – odetnij z bibuły pasek szerokości około 5 cm, a następnie wytnij płatki. Wzory możesz wybrać samodzielnie, uzyskując ulubione gatunki – m.in. róże, tulipany czy hiacynty. Czas na przyklejanie płatków – pociętą bibułkę przyklej do wykałaczki, ale tak, by jej część pozostała bez bibuły. Oklej ją bibułą w kolorze zielonym, gdyż posłuży ona jako łodyga, a następnie przyklej do niej listki. Prawda, że proste? Pierwszy bukiecik gotowy!

Bukiet ślubny z bibułki?

Kwiaty to jedna z najpiękniejszych dekoracji domu, ale nie tylko – służą też do dekoracji restauracji, punktów usługowych, często goszczą na ślubach i weselach. Panna młoda zwykle ma wspaniały bukiet ze świeżych kwiatów, ale jako dodatkowa dekoracja popularne są także bukieciki z bibułki. Można je wykonać samodzielnie albo kupić w kwiaciarni. 

Ważne, by były eleganckie i w odpowiedniej kolorystyce – pasują biele, beże i pastelowe odcienie różu oraz fioletu. Papierowe dekoracje na wesele zyskują na popularności, mimo że mogłoby wydawać się, że żywe i świeże kwiaty są najbardziej eleganckie podczas ceremonii ślubu i wesela.

Kwk, f: Alicja / pixabay