kwiaty na randkę

Jakie kwiaty wybrać na randkę?

Kwiaty na randkę będą miłym gestem i na pewno ucieszą każdą kobietę. Dzięki nim zrobisz dobre pierwsze wrażenie. Jak jednak uniknąć podstawowych błędów związanych z nieodpowiednim doborem kwiatów? Przygotowaliśmy kilka porad.

Jako kwiaty na randkę sprawdzi się zarówno pojedynczy kwiat, jak i bukiet. Ich wybór ma jednak znaczenie, bo każdy kwiat może coś symbolizować. Kwiaty rozluźniają atmosferę i wyrażają szacunek do osoby obdarowywanej. Kluczową rolę pełni dobór rodzaju i koloru kwiatów. Ważne, by kwiat był świeży, okazały i piękny. Znaczenie może też mieć jego oprawa – postaraj się, by prezentował się estetycznie, oryginalnie i elegancko.

Jakie kwiaty wybrać na pierwszą randkę?

Na pierwszą randkę można wybrać pojedynczą różę (ale niekoniecznie czerwoną) lub bukiecik tulipanów. Taki drobiazg przełamie pierwsze lody podczas przywitania. Kwiaty są najpiękniejszym dowodem uczuć, a randka to najlepsza okazja, aby przekazać w ten sposób, co czujesz. Trzymaj się jednak zasady „mniej znaczy więcej”.

Kwiaty to sprawdzony pomysł na upominek zarówno na pierwszą, jak i kolejną randkę. Wybierz jednak coś subtelnego, na przykład jedną żółtą różę albo bukiet kolorowych gerber czy uroczych goździków. Nie wręczaj jednak na pierwszej randce bukietu składającego się z 30 czy 50 dorodnych czerwonych róż. Może to przestraszyć i zdystansować wybrankę lub wybranka.

Jakie kwiaty wybrać na Walentynki?

Róże. Sprawdzonym wyborem będzie róża w kolorze czerwonym, ale symbolizuje miłość i namiętność. Czerwień podkreśla intensywność uczuć. Jeśli wolisz inny odcień, dobrym wyborem będzie też kolor herbaciany, beżowy, karmazynowy czy wiśniowy. Jeśli nie jest to Wasze pierwsze spotkanie, a kolejna randka, możesz pokusić się także o kosz róż. 

Goździki.

Dobrym pomysłem na Walentynki są też czerwone goździki – to popularny i dobry pomysł dla zakochanych na wyrażenie swoich uczuć. Są skromne i spodobają się kobiecie ceniącej naturalność i drobne miłe gesty. 

Tulipany.

Wręczanie bukietu tulipanów to gest sympatyczny i niezobowiązujący. Będzie to miły, tradycyjny gest sympatii wobec drugiej osoby. Do wyboru masz całą paletę barw – pięknie prezentują się m.in. różowe. Można też mieszać ze sobą kwiaty w różnych kolorach. 

Storczyki.

Jeśli wolisz od kwiatów ciętych kwiaty doniczkowe, postaw na storczyki. Prezentują się elegancko i efektownie, występują w różnych barwach. Najpopularniejsze są białe, beżowe oraz różowe. Będą dużo trwalsze niż kwiaty do wazonu.

Inne kwiaty.

Sprawdzą się też gerbery, które mogą być ozdobione różnymi dodatkami. Nie przesadź jednak, postaw na ich naturalność i delikatność. Sprawdzą się ozdoby w postaci serduszek na patyczkach lub koszyczek, w którym znajdzie się wspaniała i oryginalna kompozycje kwiatowa. 

Wiele pań doceni też śnieżnobiałe lilie – to bardzo kobiecy kwiat dla wyjątkowej kobiety. Można też postawić na bukiety małych kwiatów – narcyzów, żonkili lub konwalii. Na pewno dobre wrażenie zrobi też kompozycja przygotowana samodzielnie z polnych kwiatów. 

Jakie kwiaty na rocznicę ślubu albo poznania?

Kwiaty często upamiętniają rocznicę pierwszej randki, zaręczyn lub ślubu, czyli wyjątkowe okazje. Wtedy najlepszym wyborem będzie okazały bukiet kwiatów, który może składać się z rożnych gatunków, m.in. róż oraz gerber. Bukiet można wręczyć w domu, podczas kolacji czy na spacerze. Jeśli jest zimno, koniecznie poproś w kwiaciarni, by kwiaty zostały zapakowane w papier, który zapewni im ochronę. Dzięki temu na dłużej pozostaną piękne i świeże.

Kar/f: pasja1000 / pixabay