Bukiety kwiatów

Poniżej znajdziesz zdjęcia pięknych bukietów i ich opisy, które posłużą jako inspiracja. Jeśli szukasz odpowiedniej kompozycji na pierwszą randkę, ślub, spotkanie z teściową czy inną okazję, poniżej przygotowaliśmy kilka wskazówek.

róże na ślub i wesele

Bukiet biało-różowych róż – na ślub i wesele

Bukiet biało-różowych róż – na ślub i wesele

Jeśli wybierasz się na wesele w stylu boho lub rustykalnym, róże będą idealnym dopełnieniem. Możesz połączyć kwiaty w odcieniach ecru, bieli oraz delikatnego różu. Róże to najczęściej kupowane kwiaty na ślub. Zadbaj także o dodatki, by podkreślić ich piękno oraz elegancję. Dobrze komponują się z takimi kwiatami jak frezje, eustoma, gipsówka czy goździki.

Kwiaty na pierwszą randkę

czerwone róże

Jeśli to Twoje pierwsze spotkanie z być może przyszłą Drugą Połową, postaw na minimalizm oraz naturalność. Ogromny bukietów czerwonych róż nie będzie dobrym wyborem. Sprawdzą się polne kwiaty lub na przykład tulipany. Nie każda okazja wymaga efektownego bukietu, często lepiej postąpić z zasadą minimalizmu.

Kwiaty na spotkanie z teściową

gęsto ułożone kolorowe róże

Powinien to być okazały bukiet, np. kompozycja róż lub innych kwiatów. Wiele zależy też od okazji. Jeśli są to imieniny albo obiad niedzielny, wybierz większy bukiet, jeśli spotkanie bez konkretnej okazji, postaw na naturalną i skromniejszą kompozycję. Nie popełnij faux pas – pamiętaj, by liczba kwiatów była nieparzysta! Alternatywą będzie koszyk bzu, konwalii albo innych roślin.

Margaretki – idealne kwiaty wręczane bez okazji

białe kwiatki

Jeśli spotykasz się z dziewczyną, mamą lub inną kobietą, chcesz być szarmancki i zależy Ci na dobrym wrażeniu, kup kwiaty. Nie muszą to być róże, wystarczy drobny bukiet pełnych wdzięku margaretek. Każda kobieta doceni taki upominek i miły gest. Sprawdzą się też dla koleżanek z pracy, jeśli szukasz pomysłu na drobiazg na Dzień Kobiet lub urodziny.

Hiacynt – na urodziny mamy, jubileusz, parapetówkę 

hiacynty -niebieskie drobne kwiatki

Hiacynt to uroczy kwiat, wcześniej spokrewniony z lilią. Obecnie to przede wszystkim roślina ogrodowa dostępna w wielu kolorach. Symbolizuje szczerość. Będzie ładną ozdobą w mieszkaniu lub biurze, a także częścią bukietu dla kogoś, kogo kochasz.