Terrarium garden, czyli ogród w słoiku

Mimo tego, iż obecny świat został bardzo zmechanizowany, ludzi wciąż ciągnie do natury. Ci, którzy chcieliby sami ją tworzyć, powinni zdecydować się na nowoczesny ogród w słoiku.

Wykonanie terrarium garden nie wymaga specjalnego przygotowania. Przeszukując swoje szafki, już w nich można znaleźć większy szklany słoik, który stanie się nowym domem dla roślin. Następnie całe naczynie należy wypełnić kamieniami, a pozostałe szpary wypełnić niewielką ilością żwiru bądź zwykłą ziemią. Zakupioną wcześniej roślinę należy jak najmocniej przytwierdzić do podłoża i lekko ją przysypać. Voilà! Najprostsze terrarium garden jest już gotowe. Z czasem można je jeszcze bardziej udekorować kolorowymi kamieniami, prawdziwymi muszlami czy odłamkami skał wapiennych.

Istnieją dwa sposoby na uprawianie roślin w słoiku. Najprostszy i najpopularniejszy polega na podlaniu kwiatka i szczelnym zamknięciu całego naczynia, w którym się on znajduje. Taki „ogródek” sam o siebie zdoła zadbać, dlatego będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które niechętnie wykonują prace ogrodnicze, a mimo tego chciałyby udekorować czymś naturalnym swój dom. Całkiem niedawno dość sporo mówiło się o terrarium garden utworzonym już w 1960 r. Ogród ten został otwarty i podlany przez swojego właściciela tylko jeden raz w ciągu 50 lat.

Ogrody w słoikach prezentują się niesamowicie, a do tego są tanie, łatwe w utrzymaniu i mało wymagające. Każdy powinien utworzyć dla siebie przynajmniej jedno terrarium garden, wprowadzając odrobinę natury do własnego otoczenia.

Dodaj komentarz