Terrarium garden, czyli ogród w słoiku

Mimo tego, iż obecny świat został bardzo zmechanizowany, ludzi wciąż ciągnie do natury. Ci, którzy chcieliby sami ją tworzyć, powinni zdecydować się na nowoczesny ogród w słoiku.

Wykonanie terrarium garden nie wymaga specjalnego przygotowania. Przeszukując swoje szafki, już w nich można znaleźć większy szklany słoik, który stanie się nowym domem dla roślin. Następnie całe naczynie należy wypełnić kamieniami, a pozostałe szpary wypełnić niewielką ilością żwiru bądź zwykłą ziemią. Zakupioną wcześniej roślinę należy jak najmocniej przytwierdzić do podłoża i lekko ją przysypać. Voilà! Najprostsze terrarium garden jest już gotowe. Z czasem można je jeszcze bardziej udekorować kolorowymi kamieniami, prawdziwymi muszlami czy odłamkami skał wapiennych.

Istnieją dwa sposoby na uprawianie roślin w słoiku. Najprostszy i najpopularniejszy polega na podlaniu kwiatka i szczelnym zamknięciu całego naczynia, w którym się on znajduje. Taki „ogródek” sam o siebie zdoła zadbać, dlatego będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które niechętnie wykonują prace ogrodnicze, a mimo tego chciałyby udekorować czymś naturalnym swój dom. Całkiem niedawno dość sporo mówiło się o terrarium garden utworzonym już w 1960 r. Ogród ten został otwarty i podlany przez swojego właściciela tylko jeden raz w ciągu 50 lat.

Ogrody w słoikach prezentują się niesamowicie, a do tego są tanie, łatwe w utrzymaniu i mało wymagające. Każdy powinien utworzyć dla siebie przynajmniej jedno terrarium garden, wprowadzając odrobinę natury do własnego otoczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *