Projekt systemu nawadniania ogrodu

Przed ostatecznym wyborem systemu nawadniania, trzeba spróbować nanieść jego projekt na plan zaaranżowania naszej przestrzeni. Jak wykonać projekt systemu nawadniania ogrodu?

Nawadnianie ogrodów to obowiązek latem – warto zdecydować się na system nawadniania, który podleje rośliny automatycznie. Właściwe rozmieszczenie elementów nawadniających to podstawa, a zatem warto skorzystać ze wsparcia m.in. w wyznaczeniu miejsc na zraszacze turbinowe, statyczne i wynurzalne, węże, studnię, a także ustaleniu trasy przebiegu rur zasilających itd. W przygotowaniu projektu i ułożeniu może pomóc firma zajmująca się projektowaniem ogrodów.

Projektowanie ogrodów – Zawojscy Ogrody

Instalację należy dopasować przede wszystkim do wymagań trawnika i następnie etapami nawadniać kolejne fragmenty ogrodu. Liczba zraszaczy zależy od wielkości ogrodu. Nieduży system nawadniający może być zasilany z domowej instalacji wodociągowej, jednak w razie większego zapotrzebowania trzeba będzie uwzględnić pompę zapewniającą wyższą wydajność.

Kreatywne podejście do projektowania ogrodów sprzyja realizowaniu oryginalnych aranżacji, projektów nawadniania czy oświetlania terenów zielonych. System nawadniania można też zamontować samodzielnie, ale dla bezpieczeństwa najlepszym rozwiązaniem jest zlecić to profesjonaliście.

Ewela, f: Stanly8853 -Pixabay