Prace w ogrodzie. Jakie kwiaty kwitną w lipcu?

W lipcu prace w ogrodzie trwają już na dobre! Warto wiedzieć, jakie rośliny wtedy kwitną i owocują, aby odpowiednio zaplanować nasze działania. Poniżej podpowiadamy, jak zorganizować sobie pracę.

Lipiec to już pełnia lata, więc prace w ogrodzie przybierają intensywnego tempa. Wtedy też prawie wszystkie rośliny ozdobne kwitną, możemy dokonać pierwszych zbiorów owoców oraz warzyw. Można zachwycać się aromatyczną lipą, która wabi owady – w końcu to właśnie m.in. z lipy można produkować miód.

Ponadto w lipcu kwitną także lilie, naparstnice, lawenda, fasola ozdobna, groszek cukrowy coraz popularniejsza czarnuszka, nagietki, słoneczniki, begonie, chabry, hortensje. Kwitną również drzewa, w tym na przykład sumak octowiec, wspomniana lipa czy też katalpa.

A jakimi owocami możemy się w lipcu objadać? To czas zbioru malin, truskawek i owoców leśnych (np. jagód czy poziomek). Można już zbierać szparagi, ogórki, pomidory gruntowe, kalafiory i brokuły, cukinie, a także sałatę. Lipiec to także czas, w którym możemy cieszyć się fasolką szparagową, grochem, bobem, kapustą, burakami, a także czosnkiem.
Warto korzystać z tych dobrodziejstw – są pełne witamin, błonnika i innych drogocennych dla naszego organizmu składników. Uprawiana przez nas, pozbawione są zaś szkodliwej chemii i dodatków, których powinniśmy unikać. Codzienne menu powinno zawierać jak najwięcej uprawianych własnoręcznie warzyw.

(KKw / Fot. Pixabay/cc0)