kurs dla ogrodnika

Lubisz pracować z roślinami? Wybierz się na kurs aranżacji ogrodów

Wiele osób próbuje zaprojektować swój ogród samodzielnie, zamiast zdecydować się na pomoc ze strony fachowca. Jeśli sprawia Ci to frajdę, może warto zastanowić się nad kursem aranżacji ogrodów?

Do wyboru masz wprawdzie studia na kierunku architektura krajobrazu, ale warto zastanowić się także nad takim kursem. Miłośnicy projektowania ogrodów zdobędą wiedzę potrzebną do rozpoczęcia pracy jako projektant zieleni. Program obejmuje zagadnienia od podstaw, więc nie musisz mieć wielkiego doświadczenia – wystarczy pasja. Kurs zwykle trwa około 120 godzin. Warto jednak przejrzeć kilka propozycji i wybrać taki, który składa się z ćwiczeń praktycznych. Dobrze, jeśli praktyka obejmuje nawet 80% zajęć! Kursy aranżacji ogrodów organizowane są ponadto w trzech trybach, tj. dziennym, wieczorowym oraz weekendowym.

Na kursie nauczysz się projektować i komponować przestrzeń, dzięki czemu staniesz się prawdziwym kreatorem ogrodów. Nauczysz się obsługiwać klientów od początku do końca, tj. od przyjęcia oferty, zrozumienia ich potrzeb, przygotowanie projektu, ale też kosztorysu, po zrealizowaniu projektu kończąc.

Kurs obejmuje kilka bloków tematycznych, ale każdy z nich obejmuje też część praktyczną. Wspólnie z prowadzącym zajęcia zaprojektujesz kilka ogrodów, aż nauczysz się tworzyć samodzielnie. Umożliwi Ci to zarejestrowanie własnej działalności gospodarczej, choć możesz też zdobyć zatrudnienie w wybranej firmie jako doradca klienta, konserwator zieleni czy też pracownik szkółek ogrodowych.
(KK)