warzywa

Dodatki i dekoracje do ogrodu

Ozdoby do ogrodu pozwolą odpowiednio zadbać o przestrzeń i ją modnie zaaranżować, aby każdemu z domowników przyjemnie spędzało się tu czas wolny. Różne dekoracje pozwolą uprzyjemnić weekendy, poranki czy wieczory, a także dodadzą charakteru. Jakie dekoracje ogrodowe warto wybrać?

Dekoracje tekstylne do ogrodu i na taras 

Taras czy ogród wymagają starannego rozplanowania przestrzeni. Najważniejsza jest zieleń i kwiaty, a także praktyczne meble, ale to dodatki zapewnią ładny i przyjemny wygląd harmonijnej całości. Warto zatem wybrać akcesoria takie, jak między innymi poduszki na fotele, krzesła czy bujawki, koce, ręczniki na przydomowy basen.

Poszewki na poduszki. Powinny być solidnie wykonane, z mocnego materiału, odpornego na deszcz i działanie promieni słonecznych. Warto wybrać poszewki, które odmienią nasze aranżacje. Postaw na energetyczne kolory oraz motywy owocowe – jak ananasy lub arbuzy – oraz wzory tropikalne. 

Koc piknikowy. Wygodny, praktyczny, wodoodporny i ciepły – koc przyda się też nad morzem jako plażowy. Niektóre mają rączkę oraz kształt torby po złożeniu, dzięki czemu są bardzo wygodne do przenoszenia. Ważne, aby wybrać koc nieprzemakalny, który zagwarantuje izolację termiczną.

Koc na chłodne wieczory. W ogrodzie można spędzić również wieczory, ale w naszych warunkach klimatycznych często są one chłodne – przyda się koc, którym można się przykryć w razie potrzeby. 

Meble i dodatki DIY

Moda na projekty DIY nadal trwa. Warto samodzielnie wykonać meble i dodatki z ekologicznych materiałów – z drewna, butelek, palet. Inspiracji nie brakuje, dlatego warto poszukać tutoriali w Internecie i zacząć swoją przygodę. Można wykonać m.in. ciekawe lampiony, drewniane donice, kwietniki czy skrzynki z palet, poszewki na poduszki ogrodowe, karmniki dla ptaków i wiele innych przedmiotów. Dla ambitnych zadaniem będzie też wykonanie własnoręcznie altany ogrodowej. 

Inne dodatki i ozdoby do ogrodu

W ogrodzie ważne jest też stylowe oświetlenie, gdyż zadba ono o atmosferę, kwietniki, doniczki, figurki z drewna lub kamienia, wrzosowiska, fontanny czy dekoracyjne wieńce. Odpowiednie rozmieszczenie kilku źródeł światła pozwoli uzyskać ciekawy nastrój. Praktyczne będą też lampy owadobójcze, dzięki którym można będzie miło spędzać w ogrodzie także wieczory, bez obawy o ukąszenia. 

Ciekawa oferta wikliny do ogrodu na stronie https://www.wikliniarnia.pl/pl/c/Wiklina-do-ogrodu/115

Do rozważenia jest też oczko wodne lub basen – wiele zależy od naszych potrzeb, ilości wolnego czasu, wielkości działki oraz budżetu. Osobnym tematem są też atrakcje dla dzieci – jak dmuchany basen, trampolina, zjeżdżalnie czy kącik zabaw inspirowany piaskownicą. 

Lena.k, f: congerdesign / pixabay