jak uprawiać storczyki

Jak uprawiać storczyki?

Storczyki należą do niezwykle popularnych i lubianych kwiatów, które często wybieramy jako ozdobę wnętrza. Warto wiedzieć, jak o nie dbać, aby cieszyć się ich pięknem jak najdłużej.

Storczyki można uprawiać w domu, ale trzeba wiedzieć, jak je pielęgnować. W procesie tym bardzo ważne jest właściwe podlewanie oraz nawożenie kwiatów. Trzeba jednak pamiętać także o tym, że storczyki potrzebują odpoczynku.

Dla początkujących odpowiednie dbanie o rośliny, utrzymanie ich w dobrej kondycji, nie jest łatwe. Storczyki mogą mianowicie przysporzyć nam nieco problemów i trudności, a także pochłonąć sporo czasu. Nagrodą jest jednak obfite i piękne kwitnie. Kiedy storczyki pierwszy raz zakwitają, docenisz wysiłek i poświęcenie.

Jak podlewać storczyki? Te uprawiane w doniczkach podlewamy wodą o temperaturze pokojowej, najlepiej przefiltrowana lub destylowana, po całkowitym przeschnięciu podłoża, zwykle co kilka dni – od 3 do 15 dni. Wiele zależy od ich wielkości, temperatury, wielkości doniczki itd. Pamiętaj także, że w glinianych podłoże szybciej wysycha.

Warto podlewać storczyki poprzez zanurzenie – wstawić doniczkę do naczynia z wodą i zostawić na tyle długo, aż podłoże zostanie nawodnione. W okresie wzrostu trzeba też nawozić rośliny, zwykle co 3-4 tygodnie – można spryskać je płynnym nawozem. Ważne, aby wcześniej przeczytać skład preparatu. Jeśli roślina ma ciemnozielone liście, oznacza to, że jest dobrze zasilana.