Nowoczesne systemy ogrodzeniowe

Drewno od tysięcy lat wykorzystywane jest w branży budowlanej. Jego doskonałą imitację firma Konsport zastosowała przy produkcji nowoczesnych ogrodzeń.
Systemy ogrodzeniowe, wyglądające jak gdyby były stworzone z prawdziwego drewna, są całkowitą nowością w branży. Przede wszystkim mają podnosić atrakcyjność posesji, dając zadziwiająco dobry efekt. Łączą w sobie tradycyjny design oraz nowoczesny charakter. Imitacja drewna jest o tyle lepsza od naturalnego materiału, iż wykazuje się większą wytrzymałością, nie tracąc przy tym pierwotnego, wspaniałego wyglądu. Otaczając nią swoją działkę, można nadać jej oryginalnego charakteru i niepowtarzalnej wartości wizualnej.
Do uzyskania imitacji drewna wykorzystuje się specjalną farbę proszkową. Sam profil owija się folią, wcześniej nadając jej wygląd deski wykonanej z wybranego gatunku drewna. Następnie z folii usuwa się zalegające w niej powietrze, a profil poddaje działaniu wysokich temperatur, wkładając go do pieca. Zachodzący proces sublimacji pozwala nanieść wzór folii na profil. Kolejno pozostaje go już tylko schłodzić i zabezpieczyć, stosując środki antykorozyjne. Proces powstawania efektu przypominającego drewno nie jest czasochłonny.
Firmy, które zdecydowały się na produkowanie nowoczesnych ogrodzeń domowych, oferują je w wielu wariantach. Z materiałów przypominających drewno wykonują nieraz pojedyncze elementy, mogące uzupełnić standardowe ogrodzenie. Nawet taki niewielki szczegół zdoła zwiększyć ogólną atrakcyjność budynku.

Dodaj komentarz