Nowoczesne systemy ogrodzeniowe

Drewno od tysięcy lat wykorzystywane jest w branży budowlanej. Jego doskonałą imitację firma Konsport zastosowała przy produkcji nowoczesnych ogrodzeń.
Systemy ogrodzeniowe, wyglądające jak gdyby były stworzone z prawdziwego drewna, są całkowitą nowością w branży. Przede wszystkim mają podnosić atrakcyjność posesji, dając zadziwiająco dobry efekt. Łączą w sobie tradycyjny design oraz nowoczesny charakter. Imitacja drewna jest o tyle lepsza od naturalnego materiału, iż wykazuje się większą wytrzymałością, nie tracąc przy tym pierwotnego, wspaniałego wyglądu. Otaczając nią swoją działkę, można nadać jej oryginalnego charakteru i niepowtarzalnej wartości wizualnej.
Do uzyskania imitacji drewna wykorzystuje się specjalną farbę proszkową. Sam profil owija się folią, wcześniej nadając jej wygląd deski wykonanej z wybranego gatunku drewna. Następnie z folii usuwa się zalegające w niej powietrze, a profil poddaje działaniu wysokich temperatur, wkładając go do pieca. Zachodzący proces sublimacji pozwala nanieść wzór folii na profil. Kolejno pozostaje go już tylko schłodzić i zabezpieczyć, stosując środki antykorozyjne. Proces powstawania efektu przypominającego drewno nie jest czasochłonny.
Firmy, które zdecydowały się na produkowanie nowoczesnych ogrodzeń domowych, oferują je w wielu wariantach. Z materiałów przypominających drewno wykonują nieraz pojedyncze elementy, mogące uzupełnić standardowe ogrodzenie. Nawet taki niewielki szczegół zdoła zwiększyć ogólną atrakcyjność budynku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *