Florystyka ślubna – trendy 2017

Florystyka znalazła dla siebie zastosowanie w ceremoniach ślubnych i uroczystościach weselnych. Obecnie ściśle rozwija się względem tych imprez, proponując swoim odbiorcom stylowe i nowoczesne rozwiązania. Które z nich obowiązują w roku 2017?

Nie od dziś najważniejszą rolę we florystyce pełni symbolika. Każdy kwiat ma swoje znaczenie – czerwone róże podkreślają miłość pary młodej, a te w kolorze białym obrazują jej czystość. Nowością tego sezonu są natomiast goździki. To niewielkie, aczkolwiek niesamowicie urocze kwiatki, symbolizujące m.in. lojalność i spore uznanie. Przed wybraniem bukietu ślubnego warto na pewno poznać symbolikę różnorodnych kwiatów i wybrać tylko takie, które dla przyszłej pary młodej mogłyby mieć jakieś znaczenie.
W różnych dziedzinach związanych z ogrodnictwem zauważa się też powrót do naturalności. Kolorystyka modna we florystyce w 2017 r. opiera się zatem głównie na barwie „greenary”. To delikatna, stonowana zieleń, doskonale komponująca się ze śnieżnobiałą suknią panny młodej. Wpisuje się ona m.in. w zasady stylu boho, który od niedawna coraz częściej gości w strojach nowożeńców.
Kwiaty powinny też pojawić się w kościele, w którym odbędzie się cała uroczystość. W tym przypadku nie warto za bardzo iść za trendami, a raczej skupić się na rozwiązaniach klasycznych – pięknych, czerwonych różach czy zielonych wiązankach. Oczywiście wszystkie te elementy dekoracyjne powinny być dopasowane do rodzaju imprezy i architektury danego kościoła. Dzięki temu podkreślą one piękno całej uroczystości, ale jej nie przytłoczą.

Dodaj komentarz