jasne kwiaty z dużymi pąkami

Bukiety na różne okazje

Bukiet kwiatów to upominek na różne okazje – randkę, spotkanie rodzinne czy święto. To również forma podziękowania i symbol dobrych manier. Jakie bukiety jednak wybrać w zależności od okazji?

  1. Bukiet uniwersalny, na każdą okazję

Kolorowy bukiet kwiatów sezonowych to trafiony prezent na każdą okazję. Powodów do obdarowania kogoś kwiatami jest wiele – imieniny, urodziny, rocznice, często także chcemy komuś podarować kwiaty bez okazji.

  • Bukiet czerwonych róż

Wybór na randkę. Możesz wybrać jedną różę albo stworzyć wspaniały bukiet. To, jak bardzo będzie okazały, zależy od tego, co Was łączy, w jakiej jesteś relacji z obdarowywaną osobą. Czerwone róże to symbol miłości i przywiązania.

  • Bukiet na ślub

Królują kompozycje złożone z białych kwiatów – bardzo popularny jest klasyczny bukiet złożony z białych róż otulonych białą gipsówką i zielenią oraz hypericum. Na taką okazję sprawdzą się przede wszystkim kompozycje subtelne i delikatne. Dobrym wyborem będą też bukiety z białych lilii lub orchidei. Pięknie podkreślą ważny charakter uroczystości. Na wesele i ślub ważne jest też przyozdobienie kwiatów. Powinien dodać stylu i elegancji, ale też nie może odebrać im lekkości. Ważne, by była to przemyślana kompozycja.

  • Bukiet na przeprosiny

Wiele kwiatów i bukietów pomaga nam mówić o emocjach i wyrażać uczucia – jak m.in. czerwona róża jako symbol miłości. Jeśli jednak chcesz kogoś przeprosić, postaw na inny kolor – na przykład pomarańczowy albo żółty czy morelowy. Alternatywą są też róże w odcieniu herbacianym, różowym albo… niebieskim!

  • Bukiet na imieniny i urodziny

Na takie uroczystości zwykle kupujemy jakiś prezent, ale dodatkiem do niego nadal są przede wszystkim kwiaty. To one potrafią wyrazić naszą sympatię. W tym przypadku można eksperymentować i tworzyć ciekawe zestawienia – dobrym pomysłem będzie połączenie róż, lilii, gerber, kompozycja z tulipanów oraz anemonów. A może róże z irysami? Staraj się zawsze dopasować kwiaty i ich kolor do osoby, której chcesz je podarować.